Umenie a maľba - zásielkový kníhkupectvo
Abeler, Jürgen: Koruny. Znamenie vládnutia nad svetom. .
Abeler, Jürgen:
Koruna. Znamenie vládnutia nad svetom.

Düsseldorf, Econ, 1976; 3., sloveso. a exp. Vyd., 98 s., Orig. Bielizeň s plášťom; Fotografia: Vok Dams; početné ilustrácie (čiastočne farebné); 20 cm; dobrý stav, drobné známky opotrebenia, prachový plášť trochu poškodený; ISBN 3-430-11002-5
Alessi, Alberto: Továreň na sny. Alessi od roku 1921. .
Alessi, Alberto:
Továreň na sny. Alessi od roku 1921.
Milan, Electa, 2000; 137 s., Brožovaná väzba; Preložené z taliančiny Petra Arndt; početné ilustrácie; 21 cm; dobrý stav;
Alscher, Ludger: Grécke sochárstvo, zväzok 1. Monumentálne sochárstvo a jeho prípravné etapy v de .
Alscher, Ludger:
Grécke sochárstvo, zväzok 1. Monumentálne sochárstvo a jeho predchodcovia v starogréckom období.
Berlín, Deutscher Verlag der Wissenschaften, 1954; 157 s., Pôv. Bielizeň; 46 hárkov ilustrácií pripevnených k tabuli; 24 cm; veľmi dobrý stav, bez známok používania, bez defektov, bez prachového plášťa;
Alten, Wilken z: Dejiny raného kresťanského hlavného mesta. Jeden pokus. .
Alten, Wilken od:
Dejiny raného kresťanského hlavného mesta. Jeden pokus.
Mníchov, Delphin-Verlag, 1913; 110 s., Brožovaná väzba; S 32 ilustráciami; 24 cm; malá škvrna na prednej strane obálky, na zadnej strane obálky napísaná na oboch stranách;
Aman, Cornelia a kol.: Vitráže z ôsmich storočí. Majstrovské diela v Nemecku .
Aman, Cornelia; et.al.:
Vitráže z ôsmich storočí. Majstrovské diela v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku - ich ohrozenie a ochrana.
Lipsko, vyd. Leipzig, 1997; 222 s., Originálna lepenka s plášťom proti prachu; vydané Akadémiou vied Berlín - Brandenbursko v spolupráci s Rakúskym federálnym pamiatkovým úradom Viedeň a Švajčiarskym centrom pre výskum a informácie o vitrážach v Romonte; Autori: Cornelia Aman et.al.; veľmi dobrý stav, bez známok opotrebenia, prachový plášť so známkami skladovania; ISBN 3-361-00479-9
Ammann, Jost a Sachs, Hans: Kniha stavov. 114 drevorezov od Josta Ammanna. S rýmami v .
Ammann, Jost; Sachs, Hans:
Kniha stavu. 114 drevorezov od Josta Ammanna. S riekankami od Hansa Sachsa.
Leipzig, Insel-Verlag, 1960; 61. - 80. tisíc, 135 s., Pôv. Kartónová páska; Písmo: Fraktur; Ostrovná knižnica č. 133; 18 cm; dobrý stav, drobné známky opotrebenia, bez závad;
Úrad vlády mesta Salzburg, kultúrne oddelenie (vyd.): Najstarší kláštor v Nemecku .
Úrad salzburskej štátnej vlády, odbor kultúry (vyd.):
Najstarší kláštor v nemecky hovoriacej oblasti Svätého Petra v Salzburgu. Poklady európskeho umenia a kultúry. 3. národná výstava 15. mája - 26. októbra 1982.
Salzburg, Úrad vlády štátu Salzburg, ministerstvo kultúry, 1982; 2. vydanie, 431 strán, pôvodná lepenka, ilustrované; s početnými ilustráciami; 21 cm; dobrý stav, žiadne známky opotrebovania, žiadne chyby;
Angeli, Wilhelm (usporiadanie) a Fux, Herbert (usporiadanie) a kol.: Archeologické nálezy Volksrepu .
Angeli, Wilhelm (zatk.); Fux, Herbert (zatk.); et.al .:
Archeologické nálezy Čínskej ľudovej republiky.
Vienna, G. Gistel & Cie., 1974; 3. vydanie, 176 s., Brožovaná väzba; Výstava archeologických nálezov Čínskej ľudovej republiky, Rakúske múzeum úžitkového umenia, 23. februára - 20. apríla 1974; s početnými ilustráciami; Viazanie so stopami skladovania, dobrý stav;
Anton, Ferdinand: Maya. Indické umenie zo Strednej Ameriky. .
Anton, Ferdinand:
Maja. Indické umenie zo Strednej Ameriky.
Mníchov, Piper, 1965; S., originálna lepenka, ilustrované; Piper Library zv. 213; 31 listov, ilustrácie s textom, 1 titulný obrázok: so 41 fotografiami; dobrý stav;
Anzelewsky, Fedja: Miniatúry z nemeckých rukopisov. .
Anzelewsky, Fedja:
Miniatúry z nemeckých rukopisov.
Baden-Baden, Woldemar Klein, 1961; 23 s., Originálna lepenka, ilustrované; Série: Zdroj striebra, zväzok 55; s úvodom Fedje Anzelewsky; s 12 listami ilustrácií; dobrý stav, bez známok opotrebenia;
Apel, Friedmar: Oblečený - vyzlečený. Obrázky a texty o inscenovanom živote. .
Apel, Friedmar:
Oblečená - vyzlečená. Obrázky a texty o inscenovanom živote.
Berlín, Quadriga Verlag J. Severin, 1984; 232 s., Brožovaná väzba; Ilustrácie; 21 cm; veľmi dobrý stav, žiadne známky opotrebovania, žiadne chyby; ISBN 3-88679-121-1
Asam, Cosmas Damian (Ill.) A Bushart, Bruno (Ed.): Cosmas Damian Asam. 1686 - 1739. Život .
Asam, Cosmas Damian (Ill.); Bushart, Bruno (vyd.):
Kozmu Damiána Asama. 1686 - 1739. Život a dielo.
Mníchov, Prestel, 1986; 359 s., Pôv. Bielizeň s plášťom; pri príležitosti výstavy k 300. narodeninám C. D. Asama v kláštore Aldersbach v Dolnom Bavorsku od 15. augusta do 19. októbra 1986; úprava Bruno Bushart a Bernhard Rupprecht; s príspevkami Bruna Busharta a ďalších; Raisonné katalóg, referencie, početné veľmi dobrý stav, žiadne známky opotrebenia, žiadne chyby; ISBN 3-7913-0767-3
Bab, Julius: Divadlo vo svetle sociológie. .
Bab, Julius:
Divadlo vo svetle sociológie.
Stuttgart, Ferdinand Enke, 1974; 227 s., Brožovaná väzba; Edícia: Art and Society, zväzok 1; nezmenená dotlač vydania z roku 1931; s predhovorom Alphonsa Silbermanna; Bibliografia s. 225-227; 19 cm; Obal trochu melírovaný, inak dobrý stav; ISBN 3-432-02363-4
Baller, Georg: Tajomstvá renesancie. Umelecko-filozofická úvaha. .
Baller, Georg:
Renesančné tajomstvá. Umelecko-filozofická úvaha.
Hamburg, Hamburger Kulturverlag, 1960; 141 s., Originálna bielizeň s prebalom; s 30 obrázkami; dobre zachované;
Barlach, Ernst a Stubbe, Wolf: Z plastickej práce. .
Barlach, Ernst; Pahýľ, vlk:
Zo sochárskeho diela.
Mníchov, Piper, 1965; 22. - 31. tis., 54 s., Pôv. Lepenková páska, ilustrovaná; Piper Library zv. 193; Výber a doslov Wolfa Stubbeho, fotografie Friedricha Hewickera; so 42 obrázkami; 19 cm; v dobrom stave, bez známok používania, bez závad;
Barthel, Thomas S. a kol.: Tajomná kultúra Veľkonočného ostrova. Poklady z krajiny de .
Barthel, Thomas S .; a kol.:
Tajomná kultúra Veľkonočného ostrova. Poklady z krajiny Hotu Matua.
Augsburg, Weltbild Verlag, 1993; 326 s., Pôv. Lepenková páska, ilustrovaná; početné ilustrácie; 23 cm; dobrý stav, drobné známky opotrebenia, bez závad; ISBN 978-3893507245
Bartning, Otto (ed.): Človek a vesmír. .
Bartning, Otto (red.):
Človek a vesmír.
Darmstadt, Neue Darmstädter Verlags-Anstalt, 1952; 224 s., Brožovaná väzba; Série: Darmstadtská konverzácia, 2; publikované v mene správy mesta Darmstadt a konferenčného výboru v Darmstadte v roku 1951 Ottom Bartningom; 27 cm; Väzba trochu zaprášená, vlastnoručne napísaný vstup do predného papiera, vo vnútri v dobrom čistom stave;
Bartoschek, Gerd a Hamacher, Bärbel (Červ.): Mníchov Biedermeier. Akvarely z kolekcie .
Bartoschek, Gerd; Hamacher, Bärbel (Červ.):
Mníchovský biedermeier. Akvarely zo zbierky kráľovnej Alžbety Pruskej.
Mníchov, Kastner a Callwey, 1991; 143 s., Originálna lepenka, ilustrované; Katalóg výstavy: Výstava Bayerische Vereinsbank a nadácie Paláce a záhrady Potsdam-Sanssouci v Palais Preysing v Mníchove od 17. októbra do 7. decembra 1991; s početnými ilustráciami; veľmi dobrý stav;
Bayer, Franz Joseph: Danteho božská komédia. .
Bayer, Franz Joseph:
Danteho Božská komédia.
Mníchov, Všeobecná asociácia pre kresťanské umenie, 1924; 21. až 35. miesto, 64 s., Zošité; Písmo: Fraktur; Série: Die Kunst dem Volke, č. 43-44, 1921; vydané Všeobecnou asociáciou pre kresťanské umenie v Mníchove; Dotlač, so 116 ilustráciami; 29 cm; zmena farby v oblasti okrajov, kryt poškodený na okrajoch;
Bayer, Franz Joseph: Raffael a Michelangelo. Výkresy a farebné obrázky. .
Bayer, Franz Joseph:
Raffael a Michelangelo. Výkresy a farebné obrázky.
Mníchov, Všeobecná asociácia pre kresťanské umenie, 1925; 1.-23. Tsd., 24 s., Zošité; Písmo: Fraktur; Edícia: Die Kunst dem Volke, V. mimoriadne vydanie, 1925; vydané Všeobecnou asociáciou pre kresťanské umenie v Mníchove; s 54 ilustráciami, z toho 9 farebných; 29 cm; V hornej časti voľné krycie listy, vo vnútri čisté;
Bavorská akadémia výtvarných umení, (vydavateľský orgán): Jazyk. Prednáškový cyklus .
Bavorská akadémia výtvarných umení, (vydavateľský orgán):
Jazyk. Prednáškový cyklus Mníchov Berlín 1959.
Mníchov, Oldenbourg, 1959; 186 s., Pôv. Bielizeň; Zväzok 5 série „Gestalt und Gedanke“: 1.: 1951 až 11: 1966; zodpovedný za úpravy: Clemens Graf Podewils; s príspevkami Emila Preetoria, Romana Guardiniho, Carla Friedricha von Weizsäckera, Friedricha Georga Jüngera, Thasybulosa Georgiadesa, Martina Heideggera, Waltera F. Otta; 21 cm; Mierne zafarbený strih, inak dobrý stav;
Bavorská akadémia výtvarných umení, (vydavateľský orgán): Gestalt a myslenie. A J. .
Bavorská akadémia výtvarných umení, (vydavateľský orgán):
Forma a myšlienka. Ročenka IV. epizóda.
Mníchov, Oldenbourg, 1957; 175 s., Pôv. Bielizeň; Zväzok 4 série „Gestalt und Gedanke“: 1.: 1951 až 11: 1966; zodpovedný za úpravy: Clemens Graf Podewils; s príspevkami Emila Preetoria, Curta Hohoffa, Wernera Egka, Oswalda Hederera, Bedy Allemanna a ďalších; 21 cm; Zakryte a vyrežte morené, vnútri očistite;
Bazin, Germain: Impresionisti v Louvri. .
Bazin, Germain:
Impresionisti v Louvri.
Gütersloh, Bertelsmann, 1958; 320 s., Originálna bielizeň; Originálny názov: Trésors de l´impressionnisme au Louvre.; z francúzštiny preložili Gerd Koenemann a Gur Bland Nino Erné; so 101 farebnými štítkami a 260 čiernobielymi ilustráciami; v dobrom stave, drobné známky opotrebenia, bez ochranného obalu;
Bechtloff, Dieter (Red.): Art Forum International, zväzok 118: World Art - Global Culture. .
Bechtloff, Dieter (červená.):
Kunstforum International, zväzok 118: Svetové umenie - globálna kultúra.
Ruppichteroth, Kunstforum International, 1992; 474 s., Brožovaná väzba; s príspevkami mnohých autorov; početné ilustrácie; 24 cm; dobrý stav, drobné známky opotrebenia, bez závad;