Ruskí myslitelia, prvé vydanie - ZVAB

  • Všetky druhy výrobkov
  • Knihy (90)
  • Časopisy a periodiká (1)
  • komiks
  • ročníky
  • Umenie, grafika a plagáty
  • Fotografie
  • karty
  • Rukopisy &
    Starožitnosti z papiera (1)

  • Všetky
  • Nový
  • Antikvariát/použitý

  • Všetky spôsoby platby
  • Platba vopred (82)
  • šek
  • Bar (41)
  • Inkaso (1)
  • PayPal (65)
  • Dobierka (2)
  • Peňažný príkaz
  • Bankový prevod (59)
  • Faktúra (73)

  • Všetci predajcovia
  • a vyššie
  • a vyššie
  • a viac (90)
  • (62)

Berlín, Izaiáš:

Ruský mysliteľ

Frankfurt nad Mohanom Fischer Taschenbuch Verlag, 1995

Kl. 8 ° Klein-Oktav Tb Tb. 402 S. Fischer Taschenbuch Verlag 11490 Fischer Philosophy. Rez hlavy je mierne fľakatý. Kryt má na okraji malé škrabance. Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 400. 1. vydanie. Nuž. Číslo objednávky: 19170.

zvab

Gorbačov Michail/a.:

Nové myslenie

220 strán, brožovaná väzba, slabé stopy, odovzdané/chybná kópia Prvé vydanie Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 300 brožovaná väzba, malé stopy, zaslané/chybné kópie. Číslo položky: 69644.

vydanie

Michail Gorbačov/a.:

Nové myslenie

Brožovaná väzba 220 strán, brožovaná väzba, perfektné, prvé vydanie nemčiny Remitente Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 300. Číslo artiklu: 100484.

prvé

Gorbačov Michail/a.:

Nové myslenie

220 strán, brožovaná väzba, slabé stopy, odovzdané/chybná kópia Nemecké prvé vydanie prvé vydanie Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 300 brožované, slabé stopy, odovzdané/chybné kópie. Číslo objednávky: 92190.

myslitelia

Bernhard Schultze:

Ruskí myslitelia - ich postoj ku Kristovi, Cirkvi a pápežstvu

15,5 x 23 cm. 456 strán tmavomodrej ľanovej pásky vo veľkom oktávovom formáte s prebalom; dobrá, čistá kópia s portrétmi mysliteľov ako L-Tolstoj, Belinskij, Florenki, P. Caadaev a ďalších Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 1. 1, vydanie. Nuž. Číslo objednávky: 84691.

vydanie

Schultze, Bernhard

Ruský mysliteľ. Váš postoj ku Kristovi, Cirkvi a pápežstvu

Viedeň: Thomas-More-Presse, vydané Herderom Verlagom, 1950

456 strán, veľkosť - 8 °. Prvá edícia. Tmavomodrá O.-Lwdbd. s OSU., tento zlepený vesom a so stopami použitia, mierne potretý predný papier, rohy minimálne narazené, inak decentná kópia. 1. vydanie Položka č.: 2177.

vydanie

Berlín, Izaiáš:

Ruskí myslitelia, úvod: Aileen Kelly, z angličtiny preložil Harry Maor,

Frankfurt/Main, Európske vydavateľstvo, 1981

DEA, 406 strán, staré m. OU., v dobrom stave. Článok č .: 108993AB.

vydanie

Ryshenko, F.D. (Vedúci kolektívu autorov) -

Lenin - mysliteľ človeka revolučný -

Urania -, Lipsko/Jena/Berlín -, 1970

Prekladateľ: z ruštiny Horst Friedrich a ďalší - epilóg: Bernhard Jahnel - - intern52-1955 nemčina - 335 + obrázky s. 21 x 15 x 2 cm - oktáva 500 g. s jasnými znakmi používania - zreteľne vtierané a narážané s okrajovými škvrnami, zreteľne stmavené, - bielizeň (pevná väzba) s prebalom -. 1. vydanie. Číslo objednávky: 76067.

ruskí

Zheleznikov, Vladimir

Sbanduto, veľký mysliteľ. Z ruštiny preložil Dieter Pommerenke

Berlín, Kinderbuchverlag, 1976, 1976

S ilustráciami Karl-Heinza Appelmanna, 20,5 x 14,4 cm, originálny farebný ilustrovaný kartón (mierne obrusovaný), 222 strán, 1 list, prvé nemecké vydanie. - "Typ„ mladého rytiera “, dieťaťa, ktoré má srdce na správnom mieste a vyznačuje sa predovšetkým pozornosťou k druhým, možno vo výraznej podobe nájsť v diele W. Shelesnikova. Borja Sbanduto je pohyblivá, veselá, Chlapec, ktorý sa usiluje o aktivitu a potvrdenie a neľahčuje okoliu, aby o ňom spravodlivo usúdili a otec “(Bussewitz s. 212). - Wegehaupt D, 3393. - Dobre zachovaný. Článok č .: 2077.

vydanie

Guenther Johannes Von (výber a preklad)

Ruské príbehy o láske. Osem noviel.

Obsah (ukážky): 1. Puškin: Mladá žena ako farmárka. 2. Lermontov: Belá. 3. Turgenev: Tryst. 4. Ljeßkow: Tancujúci umelec. 5.Ssologub: Ak sa nad tým zamyslíte, nezabudnete na to. 6. Bryusov: mramorová hlava. Originálne plátno so zlatou razbou, 14x22, S 296. Obal mierne trený, vo vnútri bezchybný. Dobrý stav. Prvé nemecké vydanie. 1. vydanie. Číslo objednávky: 21976.

myslitelia

Gorbačov, M.,

Glasnosť. Nové myslenie. Preklad z ruštiny .

[1. Vydanie] 320 strán a fotografií na [16] umeleckých doskách. Farebná lepenková páska s nápisom na zadnej strane, pečiatka so slepým reliéfnym vekom, farebná ilustrovaná obálka. * Kniha zjednocuje najdôležitejšie domáce a zahraničnopolitické prejavy, ktoré predniesol Michail Gorbačov (* 1931) v rokoch 1988/89. V nich je pôsobivo odhalené nové myslenie, ktoré určil pre svoju krajinu a ktoré udržovalo svet v napätí. - S predhovorom nemeckým čitateľom a úvodom W. Dobkina a W. Markowa. - prvé nemecké vydanie. - Čerstvá kópia *. Článok No: 216561DB.

vydanie

ZWEERDE, EVERT VAN DER (redactie)

RUSKÁ RÚRA FILO NA DE PERESTROIKA

Krisis/Parrisia, Amsterdam, 1995

Brožovaná kniha/garenloos. Omslag: Steven Boland. Zásobuje interne: Anneke de Bruin. Obsah: 1). Evert van der Zweerde: Crisis van het think - think van de crisis. 2). Andranik M. Migranjan/Francis Fukuyama: Dialóg o het einde van de geschiedenis. 3). Irina Bentsionovna Rodnjanskaja: De Russische westerling aan de vooravond van de tweede alsogeboorte van Europa. 4). Feliks Trofimovitsj Michajlov: Zomrel Marx v Rusku? 5). Vladik Soembatovitsj Nersesjants: De voortzetting van de geschiedenis: van socialisme naar civilisme. 6). Leonid Vladimirovitsj Karasev: De Russian idea: symboliek en betekenis. 7). Merab Konstantinovitsj Mamardasjvili: Het Think in de cultuur. 8.). Valeri Aleksandrovitsj Podoroga: Het odlišuje. Registrovaný splnený. 152 strán. Veľkosť: 20 cm x 12,5 cm. 1e tlač. Čistý príklad. Číslo objednávky: 017466.

myslitelia

Rohrmoser, Gьnter a Anatolij Frenkin:

Nové konzervatívne myslenie ako imperatív prežitia. Nemecko-ruský dialóg.

Frankfurt nad Mohanom: Peter Lang, 1994

378 strán. Originálna brožovaná väzba. Dobrá kópia s iba malými známkami opotrebenia. S venovaním od predchádzajúceho majiteľa na strane 1. Text čistý a z nefajčiarskej domácnosti. Jazyk: nemčina. Článok č: 5499.

vydanie

Dahm, Helmut

Základné ruské myslenie. Osobnosti a svedectvá z 19. a 20. storočia.

Mníchov: Johannes Berchmans (Zbierka vedy a súčasnosti), 1979 (E.A.)., 1979

591 s. OLn. s OSchUm., 8 °. Protiprachová bunda s malými priehlbinami v záhybe; inak bezchybná kópia. - - - UPOZORNENIE: Vzhľadom na špeciálne náklady na prepravu AbeBooks a ZVAB (cena nie je založená na hmotnosti, ale na počte položiek), môžu pri ťažších alebo viaczväzkových prácach vzniknúť vyššie poštovné náklady. V PRÍPADE NEISTOTY nás prosím vopred informujte. - - - UPOZORNENIE: Z dôvodu osobitných požiadaviek spoločností AbeBooks a ZVAB na náklady na dopravu (cena je za položku, nie za hmotnosť) môžu byť náklady na dopravu pri vyšších knihách alebo pri zostavení viacerých zväzkov vyššie. KONTAKTUJTE NÁS PREDBEŽNE V PRÍPADE NEISTOTY. - - - 1020 g 1. Číslo výrobku: 30537.

ruskí

Ruský film - Kerr, Alfred (vlastný A. Kempner, predhovor).

Ruská kinematografia. So 144 panelmi.

Berlin-Charlottenburg, Pollak (1927)., 1927

vydanie

Beta, Katharina:

Ruská duša, o myslení, cítení a modlitbách ruského pravoslávneho kresťana, s 1 frontispisom,

EA, 160 S., OKart., Dobrý stav. Číslo objednávky: 146445AB.

zvab

Berlín, Izaiáš:

Ruský mysliteľ. Z angličtiny Harry Maor. Redakcia: Henry Hardy a Aileen Kelly. S úvodom Aileen Kelly.

Frankfurt nad Mohanom, Európske vydavateľstvo., 1981

8 °. 21 cm. 406 strán. Originálna ľanová páska s originálnym plášťom proti prachu. (= Európska knižnica, zväzok 6). 1. vydanie. Protiprachová bunda čiastočne stmavená, vpredu vykrojená bledou škvrnou. Dobrá až veľmi dobrá kópia. Jazyk: nemčina. Číslo produktu: 6725EB.

vydanie

Ackermann, Arne - Raiser, Harry - Uffelmann, Dirk (vyd.)

Miesta myslenia. Nová ruská filozofia. S rozhovorom s Jacquesom Derridom a doslovom Rainera Grübela

Viedeň: Passagen Verlag 1995, 1995

Nemecké prvé vydanie, OBrosch., 271 strán, 8 °, jeden roh obálky je mierne ohnutý, inak nepoškodený, veľmi dobrý stav. Jazyk knihy: nemčina. Položka č .: A24445.

myslitelia

Panfilov, V.Z.

Vzťahy medzi jazykom a myslením

Akademie Verlag, Berlín, 1974

Škatuľka. Preklad z ruštiny Barbara Meier. S poznámkami. 282 strán. Malé stopy po použití. Vystrihnuté trochu zafarbené, inak slušné účtovníctvo. Nemecké prvé vydanie Rozmer: 14,5x21,5. Uspokojivý exemplár. Číslo objednávky: 002101.

ruskí

Bubnoff, Nicolai von

Ruskí filozofi náboženstva. Dokumenty. Upravil a preložil Nicolai von Bubnoff

Heidelberg: Lambert Schneider, 1956

494 strán, 8 °. Zelená O. Lwdbd. So zlatou razbou, OSU., Meno na muchom liste, hlava vyrezaná s malou škvrnou, celkovo pevná, úhľadná kópia. Výber textov z diel ruských mysliteľov so zameraním na etiku, náboženskú metafyziku a antropológiu a filozofiu dejín. 1. vydanie Článok č .: 10357.

ruskí

Strih: Jantos, Wolfgang

Rozvoj tvorivého myslenia a problémového vyučovania

People and Knowledge Volkseigener Verlag, Berlín, 1977

Stav: dobrý; Brožovaná väzba; 1. vydanie; ilustrované; 192 strán; Formát: 14,5 x 21,5 cm; Série: Psychologické príspevky 21. Zbierka článkov od sovietskych psychológov a didaktikov; z ruštiny; "Články majú psychologické, pedagogicko - psychologické, ako aj psychologické - didaktické aspekty tvorivého myslenia a jeho rozvoja k obsahu; meno k zámeru; vodou zafarbený strih; obálka mierne pretretej odbornej knihy, psychológia. Dobrý stav. Číslo položky: 12315.

vydanie

Goldstein, Aleksandr:

Pomysli na Famagusta: Roman. z Ruska a s komentármi Regine Kühnovej; s doslovom Iriny Prochorovovej

Berlín: Matthes & Seitz Berlin, 2016

Vydanie v pevnej väzbe. 535 strán, kniha je vo veľmi dobrom stave. Vhodné ako darček. Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 833. Prvé vydanie. Číslo objednávky: 24259.

prvé

Bulgakov, Michail:

Psie srdce. Od d. Sadze. Thomas Reschke/Volk-und-Welt-Spektrum; 237: Groteskné.

Berlín: Verl. Volk u. Welt, 1988

kart. 137 strán; 19 cm; Dobrý napr. Moskva 1924. Profesor Preobrazhensky transformuje ľudské psy bez domova Bella na súdruha Bellowa. Svojím operačným príkladom dúfal, že znovu položí večnú otázku prekonania zvieraťa v človeku súčasným spôsobom. Michail Bulgakow (1891-1940) formuje príšerné spletence, ktoré jeho homunculus evokuje, do groteskného podobenstva, ktoré sa odvíja od lahodnej satiry čias a súčasne vyvoláva hlboko nové myslenie v polemikách proti tradičnej a dobrovoľníckej viere v pokrok. „Hundeherz“ (napísaný v roku 1925) je najvýznamnejším Bulgakovovým prozaickým dielom po filme „Pán a Margarita“. Pri príležitosti prvého sovietskeho vydania tejto grotesky v roku 1987 Vladimír Lakschin napísal: „V mentálnej nevychovanosti, nevedomosti a nedostatku kultúry vidí Bulgakov veľmi reálnu hrozbu pre budovanie nového života a kritizuje ju. Toto je hrozivá vízia darebáckej bezohľadnosti a neprístojnej neobmedzenej moci. ktorý je pripravený zničiť všetky ľudské, morálne hodnoty vrátane ideálov revolúcie. ““ (Text vydavateľa) ISBN 9783353003119 Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 99. 1. vyd. Dobré. Číslo objednávky: 1101831.

ruskí

Guenther, Johannes von (výber, preklad):

Ruské príbehy o láske. Osem noviel. (z Puškina, Lermontowa, Turgenjewa, Dostojevského, Lietzkowa, Čechova, Ssologuba, Brjussowa)

Mníchov, Drei Masken Verlag, 1923

OLine so zlatou pečiatkou, 296 (2) strán (+ 4 strany oznámení vydavateľa), dvojfarebná tlač titulu. A. S. Puškin [Puškin]: Mladá dáma ako farmárka/M. Ju. Lermontov [Lermontov]: Bela/IS Turgenev [Turgenev]: Tryst/FM Dostojewskij [Dostoevskij: Biele noci/NS Ljeßkow [Leskov]: Toupee umelec/AP Čechov [Čechov]: Dáma so psom/F. Ssologub [ Sologub]: Ak sa nad tým zamyslíte, nezabudnete/V. Áno. Brjussow [Brjusov]: Mramorová hlava. Malé slzy v hlavných mestách. Dobrá kópia. Dobrá kópia. Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 500. Číslo výrobku: 12220.

Listy, Gabriel:

Praveké lístie na premýšľanie. Satira v zmysle.

Mníchov, Viedeň: Carl Hanser Verlag, 1972

zvab

Michail Schaiber (vyd.)

ГЛАСНОСТЬ - Glasnostské pečate. 99 ruských básnikov ako svedkov duchovných otrasov

Mäkký obal. Veľmi dobrá, bezchybná kópia bez známok používania, Blaue Hörner Verlag 1989, mäkká väzba, 276 strán, s predslovom Jevgenija Jevtušenka. Kryt viečka s potlačou ruského rukopisu na vnútornej strane. Autori sú zaradení do 4 kapitol „Tí, ktorí medzičasom zomreli“, „Staršia generácia“, „Stredná generácia“ a „Mladšia generácia“. Okrem niektorých známych spisovateľov, ako sú Bulat Okudshawa a Vitali Korotitsch, mnoho neznámych, všetky diela však vyšli prvýkrát v rokoch 1987 až 88. „Táto kniha kladie osobitný dôraz na to, aby sa umožnilo povedať všetkým odtieňom progresívneho myslenia, cítenia a vôle, ale najmä všetkým generáciám.“ (Z doslovu redaktora). 1. vydanie. Ako nový. Článok č .: 19-734.

prvé

Fisher-Ruge, Lois

Sloboda v ruštine. Ťažký každodenný život v novej Moskve

Nemecko: Deutsche Verlag; Anstal, Nemecko, 1995

myslitelia

Steiner, Rudolf.

Spojenie medzi človekom a elementárnym svetom. Kalewala - Olaf Asteson - Ruské volkstum - Svet v dôsledku rovnovážnych účinkov. Desať prednášok vrátane jednej verejnej a troch prejavov prednesených v Hannoveri, Helsingforse, Berlíne a Dornachu v rokoch 1912, 1913 a 1914. Rudolf Steiner Prednášky v úplnom vydaní - Prednášky pre členov antropozofickej spoločnosti. Veľmi minimálne ilustrované! 1. vydanie v tejto kompilácii úplné vydanie Dornach 1968. Bibliografia č. 158.

23 * 15 cm. OLeband. 231 s. Predchádzajúce meno majiteľa na voľnom liste, inak dobrý stav, iba s malými známkami opotrebenia. R03-4 Jazyk: nemčina Hmotnosť v gramoch: 600. 1. vydanie. Článok č .: 136405.

prvé

Gцhrde. - Post Dahlenburg. Vedúci Dr. Wilhelm Adickes.

List Göhrde. Vianoce 1955. Na sprevádzanie. Epizóda 27. Obsah: Problémy medzi východom a západom: od „studenej vojny“ po „spolužitie“. Zlatý západ. Európska letná škola 1955. O zvláštnosti ruského myslenia a „Pravda“. Článok 143 sovietskej ústavy. Vianoce.

SOFTCOVER. Originálna brožúra, 21 x 15 cm. 24 strán s ilustráciami, v dobrom stave. K05805-101961. Č. Článok: 101961.

zvab

Belomlinskaja, Julia:

Jablko, kuracie mäso a tekvica. Román. Z ruštiny a s komentármi Friederike Meltendorfovej.

Berlín: Matthes a Seitz, 2007